آرشیوی : حمایت از موسیقی فاخر
بیست و پنجم اردیبهشت 1395

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ 

 

مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران درباره رفع شدن مشکلات مالی تالار مولوی برای بازسازی به خبرنگار مهر گفت: تمام تلاشم این است که مطالبات تالار مولوی را تامین و مشکل بودجه آن را حل کنم و اعلام می کنم تالار مولوی را تا مهرماه افتتاح خواهم کرد. انشالله مشکلات مالی به زودی پایان می یابد و از مهرماه در  این تالار اجرای آثار آغاز می شود.

وی افزود: حتی با پیمانکار پروژه نیز صحبت کردم و قرار گذاشتیم که آنها کار را متوقف نکنند. با بازدیدی که از مجموعه مولوی داشتم، دیدم که تالار تغییرات مثمرثمر و زیادی کرده و با راه اندازی مجدد مطمئنا دوباره به یکی از مراکز تاثیرگذار تئاتری تبدیل خواهد شد.

رییس جشنواره تئاتر دانشگاهی درباره حضور پیدا نکردن در مراسم اختتامیه بخش مناطق جشنواره در جزیره کیش بیان کرد: به دلیل مشغله کاری که داشتم، نتوانستم در اختتامیه بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی حضور یابم. تازه چند روز بود که مسئولیت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران بر عهده ام گذاشته شده بود و همزمان با برگزاری بخش مناطق هیات رییسه دانشگاه سفری به شمال کشور و بازدید از مراکز مختلف داشتم. همچنین قرار بود مساله بودجه در معاونت فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد و در همین راستا در شهر ساری جلسه تعیین بودجه معاونت ها برگزار شود و اگر من در این جلسه نمی بودم بودجه معاونت برای یکسال درگیر کسری می شد.

مدیرعامل خانه هنرمندان ادامه داد: به همین جهت با خود فکر کردم دوستان در جزیره کیش هستند و کارشان را با دقت نظر انجام می دهند بنابراین احتیاجی به حضور من نیست چون آنجا حضورم مفیدتر بود. من وظایفی در معاونت هنری دانشگاه تهران دارم که باید آنها را انجام دهم. حضورم در معاونت فرهنگی دانشگاه باعث شده بسیاری از مشکلات جشنواره تئاتر دانشگاهی برطرف شود چون وزارتخانه بودجه جشنواره را مستقیما به حساب معاونت فرهنگی می ریزد در حالی که قبلا با مشکلات زیادی این بودجه دریافت می شد.

سرسنگی درباره برگزاری جشنواره موسیقی دانشگاهی بیان کرد: پیگیری این مسائل و ابلاغ آنها به ما باید از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری صورت گیرد اما در حوزه برنامه هایی که دانشگاه تهران در حوزه موسیقی دارد، باید بگویم که ما از موسیقی به عنوان یک ابزار موثر برای فعالیت های فرهنگی هنری و پر کردن اوقات فراغت دانشجویان استفاده می کنیم و اگر موسیقی، موسیقی فاخری باشد استقبال زیادی از آن خواهیم کرد.

وی در پایان متذکر شد: اما موسیقی که در دانشگاه به آن اعتقاد داریم و از آن استفاده می کنیم باید موسیقی ارزشمندی باشد و استفاده موسیقی سبک و غیر ارزشمند در دستور کارمان نیست. ما از موسیقی نیز مثل همه حوزه های دیگر هنر حمایت می کنیم و همانطور که پیش از این هم گفته ام برای ارتقای سطح دانش و فرهنگ جوانان باید از ابزار هنر بهره ببریم. بنابراین بر تقویت کانون های هنری اهتمام ویژه ای خواهیم داشت و امیدواریم تا بخش زیادی از دانشجویان را تحت پوشش این کانون ها قرار دهیم تا هر دانشجویی با هر سلیقه و نظری بتواند استعدادهایش را در این مراکز به منصه ظهور برساند.