آرشیوی : نواي كمانچه علی اکبر شکارچی در خانه هنرمندان
بیست و پنجم اردیبهشت 1395

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱

 

کارگاه تخصصی موسیقی ردیف دستگاهی ایران با حضور استاد علی اکبر شکارچی در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در نخستین کارگاه تخصصی موسیقی ردیف دستگاهی ایران که با عنوان «گوش تهران» هر ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، علی اکبر شکارچی با حضور پانزده کمانچه نواز و تعدادی از علاقه‌مندان به سخنراني و اجرا برنامه پرداخت.

 

 

شکارچی در این کارگاه ضمن نواختن قطعاتی، شیوه نواختن کمانچه را به حاضران آموزش داد.

اين نوازنده از سال ۱۳۵۰ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و جهت فراگیری ردیف‌های سازی و آوازی و قطعات ضربی از محضر داریوش صفوت، نورعلی خان برومند، محمود کریمی، یوسف فروتن، سعید هرمزی و جلال ذوالفنون و همچنین علی اصغر بهاری بهره برد.

این هنرمند حوزه موسیقی سنتی و محلی فعالیت‌های متعددی داشته است که از آن جمله می‌توان به انتشار کتاب‌های «وزن خوانی»، «بیست ترانه کهن لری» و انتشار کاست‌های «خلق لر»، «جرس»، «کوهسار»، «خواب شقایق»، «عاشقانه»، «کاروانه» و «بیست ترانه کهن لری» اشاره کرد.

کارگاه تخصصی موسیقی ردیف دستگاهی ایران با عنوان «گوش تهران» با هدایت داریوش پیرنیاکان و با هدف ایجاد فضا در زمان برای مبادله تجارب حاضر در موسیقی سنتی ایران میان نسل‌های قدیم و جدید برگزار می‌شود.