نیما رمضان از گروه ايندى الكترونيك پالس گفت
بیست و هفتم فروردین 1395

گفت و گو - موسیقی موج

 

«نیما رمضان» نوازنده توانمند گیتار الکتریک کشورمان به تازگی در گروه نوپایی با نام «پالس» شروع به فعالیت کرده است.

 

آرش سعیدی (نوازنده گیتار باس) و مانی صفی‌خانی(خواننده) با همراهی نیما رمضان, گروه ايندى الكترونيك «پالس» را تشکیل داده اند که اولین تك آهنگ آنها با نام «دور از اينجا» به تازگی از موسیقی موج منتشر شده است.

 

به همین بهانه با نیما رمضان به گفت و گو نشسته ایم :

 

*چطور شد که به فکر تشکیل گروهی سه نفره افتادید؟

سال قبل پروژه ای را شروع کرده بودم و برای آن دنبال یک خواننده می گشتم. پس از صحبت هایی که با آقای صفی خوانی شد, ایشان نمونه کار را شنید و  از بودن در این پروژه استقبال کرد.

سپس تصمیم گرفتیم عضو دیگری را به گروه اضافه کنیم. من خیلی دوست داشتم آرش سعیدی هم عضوی از این گروه باشد و بنابراین ایشان هم استقبال کرد.

البته تصمیم داریم در اجرای زنده یک نوازنده درام را به عنوان میهمان به گروه اضافه کنیم.

 

*قصد ندارید افراد دیگری را به عنوان فرد ثابت به گروه اضافه کنید ؟

فکر نمی کنم.احتمالآ پکیج سه نفره خواهد ماند. شاید در پروژه بعدی از افراد دیگری به عنوان میهمان استفاده کنیم اما در مرحله  اجرا سعی داریم که کسی را اضافه نکنیم.

 

*موسیقی ایندی الکترونیک چه نوع سبکی است؟

موسیقی ایندی زمانی آغاز شد که بعضی گروه ها شروع به تولید مستقل کردند. ایندی مفهوم استقلال در تولید را دارد.

عده ای تولید یک آلبوم را تحت سیاست های خود قرار می دهند و پارامتر های خود را دارند تا یک آلبوم بتواند شنیده و یا معروف شود ؛ اما بعضی گروه ها تحت تاثیر این داستان قرار نمی گیرند و خودشان وارد مرحله تولید می شوند و هزینه های آن را خودشان پرداخت می کنند .

معمولا فروش این آلبوم ها خیلی بالا نیست و ابعاد پخش آن ابعاد خیلی گسترده ای نمی باشد. شروع این کار در استقلال در بخشهایی از لیبل های بزرگ شکل گرفت .ایندی مخفف کلمه independent به معنی مستقل است. سال های بعد مجموعه ای از دوات الکترونیک وارد این نوع موسیقی شد و برای خود یک ژانر آزاد و مستقل شدند و یکی از این شاخه ها ایندیا الکترونیک می باشد که شامل ساز های الکترونیک است.

 

*سازبندی این سبک به چه صورت است؟

سینتی سایزر، درام الکترونیک، بیس، گیتار الکتریک و سمپل های سینتی سایزری و وکال.

 

*چه برنامه هایی در پیش روی دارید ؟

در بازه ی زمانی ماه آینده تک تراک دیگری را منتشر خواهیم کرد و یک آلبوم 9 یا 10 تراکی نیز هست که منتظریم شعرهای آن تکمیل شود تا سپس برای گرفتن مجوز اقدام کنیم و می خواهیم که اگر استقبال مناسب بود یک اجرای کنسرت هم برای آن داشته باشیم تا خواهیم دید آلبوم دومی را نیز خواهیم داشت یا خیر.

 

*آلبوم  و تک آهنگی که گفتید در همین سبک ایندی الکترونیک است؟

بعضی ترک ها کمی متفاوت هستند؛ اما در نهایت خیلی از فضای ایندی دور نیستند.

بیشتر قطعات آلبوم در همان فضای ایندی الکترونیک می باشند.

 

 

 

 

سعید رسول نیا - موسیقی موج