عاشقانه های زاگرس در تالار وحدت طنین انداز می شود
هجدهم فروردین 1395

گفت و گو - موسیقی موج

 

 کنسرت گروه موسیقی «آوای پارسیان» به سرپرستی و خوانندگی سامان علی پور، 11 اردیبهشت ماه سال جاری در تالار وحدت برگزار می شود.

 

سامان علی پور سرپرست این گروه، درباره جزئیات برنامه پیش رو به موسیقی موج گفت:

 

این کنسرت در دو بخش اجرا می شود. در بخش اول قطعاتی در دستگاه های چهارگاه و همایون و در بخش دوم نیز دستگاه های ماهور و شور اجرا خواهد شد.

 

همچنین تصانیف منتخب اجرایی را با عنوان "عاشقانه های زاگرس" نامگذاری کردیم. ترانه های فولک ادبیات غنایی موسیقی لرستان و باز آفرینی چند آثار دیگر اجرا خواهند شد.

 

برخی از آثار از خودم و برخی دیگر از آثار گروه می باشد که تنظیم جدیدی بر روی آنها انجام شده و تقریبآ حالت ارکستر ایرانی گرفته است.

 

وی پیرامون معرفی نوازندگان گروه «آوای پارسیان» گفت: اعضای گروه کمی دچار تغییر شده و احتمالا با برخی اعضای جدید روی استیج خواهیم رفت.

 

این خواننده افزود: قرار بود در این اجرا, برنامه رونمایی آلبوم جدیدم را نیز برگزار کنیم که با آن موافقت نشد و قرار هست رونمایی به روز دیگری موکول شود و احتمالا در فصل بهار مراسمی خواهیم داشت.

 

 

سرپرست گروه «آوای پارسیان»در پایان از سایر فعالیت های خود گفت: در حال حاضر مشغول تدریس موسیقی هستم و همین طور چند کنسرت و فستیوال در خارج از کشور پیش روی داریم .به احتمال زیاد تیر ماه سال جاری نیز اجرایی در کردستان عراق خواهیم داشت.

 

همچنین به یک فستیوال در سوئد دعوت شده ایم ؛ دعوت نامه ها برای ما رسیده است و فعلآ منتظر روادید اعضای ارکستر هستیم.

 

 

شایان به ذکر است علاقه مندان جهت تهیه بلیت کنسرت این گروه می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

 

 

 

سعید رسول نیا - موسیقی موج