نمی توانیم بگوییم جشنواره اتفاق بدی است
نوزدهم بهمن 1394

گفت و گو - موسیقی موج

 

 

بابک صفرنژاد از نوازندگان جوان و حرفه ای سازدهنی است که علاوه بر همکاری با تعداد زیادی از خوانندگان و گروه های موسیقی ، در اجراهای زنده مختلفی حضور داشته است. در ادامه می توانید گفت و گوی موسیقی موج را با ایشان بخوانید:

 

 

*در جشنواره سال جاری طی یک شب اجرا خواهید داشت؟

برنامه ریزی جشنواره به گونه ای است که ما کنسرت هایمان را  در یک سانس برگزار خواهیم کرد. یعنی در همان یک سانس دوتا اجرا برگزار می شود. اجرای اول گروه من و اجرای دوم گروه آقای کشیشی است.

 

*چه قطعاتی اجرا می کنید و اعضای گروهتان چه کسانی هستند؟

 

چند مدت پیش از دفتر جشنواره موسیقی فجر با من تماس گرفتند و گفتند از یک سری گروه ها برای برگزاری کنسرت در جشنواره فجر دعوت شده است و زمانی که  لیست اجرا ها را دیدم متوجه شدم برخی از دوستانم در جشنواره هستند.

در واقع هم می توانم پس از مدتها با آنها ملاقات کنم و هم اجرای آنها را ببینم و همچنین پس از مشکلات بسیاری که سال جاری و سال گذشته داشتم در جشنواره شرکت کنم . البته این اجرا را نمیتوان یک کنسرت کامل دانست.

 

نوازنده ها حمزه یگانه (پیانو جز و کیبورد)  ,فرزاد فخرالدینی (گیتار الکتریک), امیرعلی طاهری (درام) ,امیرعلی ماسوریان (گیتار بیس) خواهند بود.برخی از نوازنده های گروه نتوانستند به این اجرا برسند و ناچار شدم جایگزین کنم , نوازنده های جایگزین, بسیار خوب و توانمند هستند و من از نوازندگی آنها راضی می باشم.

 

در این برنامه پنج قطعه اجرا خواهد شد که شامل چند قطعه فولک، یکی از کارهای خودم در دستگاه چهارگاه و چند اثر از حمزه یگانه و تنظیم اکثر کارها با حمزه یگانه است.

 

اجرای پیش رو به نسبت اجراهای گذشته به موسیقی فیوژن بیشتر نزدیک شده اشت. در واقع در این اجرا ما از ساز ایرانی استفاده نمیکنیم.اما ساز هارمونیکا یی که سولو هم اجرا می کنم بسیار ایرونیزه شده است.

 

*نظرتان درباره رویکرد جشنواره موسیقی فجر امسال جاری چیست؟

 

نمی توانیم بگوییم جشنواره اتفاق بدی است ؛ من پس از سال ها قبول کردم که در این جشنواره شرکت کنم.

 

اعضای گروه زمان زیادی صرف کردند تا توانستند این قطعات را آماده کنند؛ اما این که در یک سانس دو گروه یا در دو سانس چهار گروه اجرا می کنند ,امکان دارد کمی در کیفیت کار گروه ها تاثیر بگذارد؛ هم برای انجام ساند چک و هم کمبود وقت و جابجایی زمان اجراها.

 

در کل می توان گفت مشکل خاصی نیست و ما این را به فال نیک می گیریم.

 

 امیدوارم سالهای آینده, بخش های بیشتری به گروه های تلفیقی اختصاص دهند و بعضی گروه های مطرح بتوانند اجرای کاملی داشته باشند, زیرا مخاطب خود را دارند.البته ما هم مخاطب داریم و خود ما هم یک سالن 700 نفری را می توانیم پر کنیم. امیدوارم سال آینده این اتفاق بیفتد.

 

 

 

سعید رسول نیا - موسیقی موج