نوربخش : شایعه سازی ها بالا گرفته است
اول بهمن 1394

گفت و گو - موسیقی موج

 

گفتگو با حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی , خواننده و مدرس آواز سنتی:

 

*شما هم مسولیت خانه موسیقی را بر عهده دارید , هم جشنواره موسیقی فجر ، آیا زمانی هم برای فعالیت موسیقی برایتان باقی می ماند؟

 

 (آقای نوربخش می خندند)  سوال جالبی است !

 

غیر از این چند ماه اخیر , بحث جشنواره فجر هم به مسولیت هایم اضافه شده و فرصت اندکی برایم باقی مانده است, حتی به کلاسهایم نمی رسم .

قبل از مسولیت های ذکر شده, سعی می کردم که با دوستان اهل آواز برنامه های موسیقیایی داشته باشم .اجرای کنسرت و ضبط آلبوم نیز در کنار سایر فعالیت هایمان انجام میشد.

به هر صورت عادت کردم که هم بتوانم کار هنری و هم اجرایی انجام دهم, اما زمان هایی که چند موضوع در کنار هم قرار می گیرند , خیلی نمی شود به فضای اجرا و فضای هنری وارد شد.

 

 

*جلسات نقد و بررسی خانه موسیقی چه اهدافی را دنبال می کند؟

 

ما سعی داریم به سمت شفاف سازی حرکت کنیم و فکر می کنم که این فضای مه آلود ,کار را سخت تر می کند و افراد دچار سوء تفاهم می شوند.

 

من اعتقاد دارم که بیشتر دوستان منتقد,  آگاهی کافی نسبت به موضوعات ندارند. امکان دارد بخشی از هنر دوستان غرض ورزی شخصی داشته باشند , ولی اکثریت دلسوزانی هستند که به علت اطلاعات ناکافی برایشان سوء تفاهم ایجاد شده و این فضای غبار آلود موجب شده که فاصله ها دور تر شود.

 

شایعه سازی ها بسیار بالا گرفته و این آشفتگی ها فضا را غبارآلود تر کرده است, ولی ما باید به سمت شفافیت حرکت کنیم, بیشتر همدلی ایجاد کنیم و در کنار هم بنشینیم و مسائل را حل کنیم،

 

 از اول هم گفتیم که همه چیز باید زیر سقف خانه موسیقی حل شود و ما معتقدیم که یک خانواده هستیم و یک خانواده مسائلش را در خودش حل می کند و زمانی که ما بخواهیم به بیرون برویم و جار و جنجال کنیم به نفع هیچ کس نیست و این بیشتر بهانه ای است برای کسانی که دوستدار ما ، هنرمندان و موسیقی نیستند.

 

بنابرین باید بتوانیم با همدلی مسائلمان را حل کنیم .

 

 

*جلسه بعدی نشت منتقدان چه زمانی برگزار خواهد شد؟

 

به زودی اعلام می شود.

 

 

 

سعید رسول نیا - موسیقی موج