دنیای امروز دنیای رنگ و تصویر است
بیست و چهارم آذر 1394

گفت و گو با میدیا فرج‌نژاد نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی :

 

 

*به تازگی موزیک ویدیوی «نهان مکن»  به آهنگسازی شما منتشر شده , نظرتان را درباره این اثر بفرمایید.

 

روند تولید این موزیک ویدیو با مخاطره انجام شد.قرار بود اوایل فصل تابستان منتشر شود اما با توجه به روند تولید انتشار زمان آن کمی عقب افتاد.

 

این قطعه را از آلبوم "جرس" انتخاب و به صورت موزیک ویدئو تولید کردیم و در اختیار علاقه مندان قرار دادیم. 

تصمیم گرفتیم مخاطب را  با فضای این آلبوم آشنا کنیم , زیرا دنیای امروز دنیای رنگ و تصویر است .

 

در واقع من نمیتوانم درباره این اثر نظر شخصی بدهم و باید مخاطب در باره آن نظر بدهد.

 

 

*چرا قطعه نهان مکن را انتخاب کردید ؟

 

چون این قطعه زمان بندی مناسبی برای موزیک ویدئو شدن داشت و کار پر تحرکی بود و با توجه به بازتابی که از مخاطب های آلبوم گرفتم , متوجه شدم که این قطعه را بیشتر دوست داشتند، همچنین به پیام شعر حضرت مولانا در این شعر علاقه مند بودم و میخواستم این پیام را به شکل تصویری به مخاطب انتقال دهم.

 

 

*همکاری با آقای سرلک چطور بود ؟

سینا سرلک جزو خواننده هایی می باشد که آواز را از مکتب درستی یاد گرفته است و سابقه طولانی در اجرای آلبوم و اجرا های استدیویی و صحنه ای دارد و نکته دیگری که برای من اهمیت داشت نظم مثال زدنی ایشان در حضور به موقع  در ضبط و دقتی که برای انجام کار داشتند بود تا کار به بهترین شکل انجام شود. این روند کار را برای من دلچسب می کرد.

 

 

*قصد همکاری مجدد با آقای سرلک را دارید ؟

در این زمینه با آقای سرلک صحبت کردیم. با توجه به رابطه دوستی که در بین ما هست ,مطمئنا در آینده امکان همکاری مجدد با ایشان وجود دارد , البته این بستگی به روند کاری هرکدام از ما دارد.

 

تعداد خواننده های توانمند موسیقی و کسانی که سابقه طولای در آواز ایرانی داشته باشند ,آنقدر ها زیاد نیست.

 

 

* چه برنامه های دیگری در پیش روی دارید ؟

 

آهنگسازی و تنظیم برای سازهای ایرانی یک آلبوم را در دست دارم و تنظیم این اثر برای کوارتت زهی توسط بهزاد عبدی انجام شده است. این کار با یکی از بهترین کوارتت های ممکن در خارج از کشور انجام شده است.

فعلآ نیز در حال ضبط بخشی از ساز های ایرانی و البته در حال رایزنی برای انتخاب خواننده هم هستیم.

 

پیرامون برنامه های اجرایی باید بگویم برای  آلبوم جرس پیشنهاد کنسرت زیادی داشتیم. ولی ما برای اجرای کنسرت احتیاج به زیر ساخت ها و شرایط مناسب داریم.

 

در واقع در کشوری زندگی می کنیم که 90 درصد مواقع این زیرساخت ها و شرایط فراهم نیست و اصولآ سیاست های جاری بر مبنای برگزار نشدن کنسرت است تا برگزار شدن آن .

این موضوع روند کار را سخت و دشوار می کند, همچنین من هم در اجرای کنسرت سختگیر هستم چون معتقدم که مخاطب حق دارد در بهترین شرایط ممکن یک اجرای صحنه ای را ببیند و لذت ببرد.

با توجه به قیمت بلیت ها و روند دشوار هماهنگی برای همچین اجرایی ، بر توقع من نیز افزوده می شود که همه چیز در منزلت موسیقی ایرانی و مخاطب آن باشد .

 اما برگزاری کنسرت در برنامه های آینده ما هست. برنامه هایی نیز برای اجرای کنسرت در خارج از کشور هم داریم.

 

 

 

سعید رسول نیا - موسیقی موج