تشییع پیکر زنده یاد شاهرخ پورمیامین بدون حضور مسئولان
شانزدهم اردیبهشت 1395

به گزارش موسیقی موج

 

 مراسم تشییع پیکر زنده یاد شاهرخ پورمیامین نوازنده با سابقه کشورمان صبح امروز با حضور هنرمندان و البته بدون حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه موسیقی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

 

فرمان فتحعلیان (خواننده موسیقی پاپ و از دوستان نزدیک مرحوم) گفت: ما فکر نمی کردیم به خاطر نبودن شاهرخ اینجا کنار هم جمع شویم.مرگ او برای همه ما شوک برانگیز بود.

او در هنر خودش بسیار متخصص بود و بی اغراق یکی از بهترین اساتید موسیقی، آهنگسازی و تنظیم کنندگی بود..متاسفانه شرایط به گونه ای بود که او هیچ وقت روی صحنه اجراها تقدیر نشد. موضوعی که متاسفانه قشر مظلوم نوازندگان ایران دچار آن هستند و مسئولان همانقدر که به خوانندگان اهمیت دادند، به نوازندگان بی توجه بودند.

 

حال سوال من این است، آیا یک هنرمند باید حتماً خواننده باشد که مسئولان و جمعیت زیادی برای بزرگداشت یا تشییع پیکر او بیایند؟ آیا حتماً باید هنرمند معروف باشد که آقایان بیایند و دو کلمه پیرامون او حرف بزنند؟

 

این خواننده موسیقی پاپ گفت: شاهرخ هنرمندی بود که لبخند، مهربانی، دقت و کار او برای همه ما ارزش زیادی داشته و دارد. او در بسیاری از موارد بیشتر از خودش مایه گذاشت. او حساسیت هایی در حوزه موسیقی داشت که باعث شد از او به عنوان یک هنرمند درجه یک در عرصه موسیقی یاد کنیم. شاهرخ پورمیامین هنرمندی دلسوز بود که ما جز مهربانی و توجه چیز دیگری از او به یاد نداریم و واقعاً حیف شد که چنین هنرمندی از میان ما رفت.

 

وی افزود: البته من از دوستان و برخی از افراد که پشت سر شاهرخ حرف های بی ربط می زدند نیز ناراحتم که چرا بی خود و بی جهت پشت سر او و بسیاری دیگر از هنرمندان حرف زدند.  همانقدر که شاهرخ پورمیامین را اذیت کردند، او به همان اندازه هیچ کس را اذیت نکرد و برایم جالب است که برادر عزیز او هیچ وقت دوست نداشت که در این اواخر که شاهرخ درگیر تومور مغزی بود او را ببیند، چرا که این هنرمند همواره مبادی آداب بود و نسبت به پوشش خود به قدری حساسیت داشت که هیچ وقت اجازه نداد حتی دوستانش او را در حالت بدی ببینند.

 

 

محمد اصفهانی خواننده موسیقی پاپ نیز بیان کرد: شاهرخ پورمیامین بعد از خانواده اش متعلق به ما بود. البته تا اینجا به بهانه عید مبعث لازم است بگویم که بعضی از مناسبت ها تصادف و احتمال نیست بلکه حکمتی در آن است که باید به آن بیشتر توجه کرد. به هر حال عید مبعث روز اکرام و اخلاق است و شاید بی علت نبوده که شاهرخ پورمیامین در این مناسبت از میان ما می رود چون او اخلاق مدار و دلسوز بود و با دقت و وسواس و معتقد کارها را انجام می داد.

 

وی گفت: شاهرخ پورمیامین به قدری کم اشتباه بود که وقتی اشتباه می کرد ما تعجب می کردیم. او هنرمند بسیار بزرگواری بود که فرزندان بنده به خاطر نزدیکی با او وی را عمو صدا می کردند. به هر ترتیب در برابر عظمت دنیا، ۴۰ سال و ۵۰ سال و ۲۰۰ سال تقریبا مساوی است اما مهم کیفیت زندگی است که شاهرخ ملتزم عملی به این فرضیه بود و بنده امیدوارم ما نیز در زندگی روزمره خود بتوانیم اخلاق شاهرخ پورمیامین را پیاده کنیم.

 

 

علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ نیز در این مراسم گفت: از چند روز پیش که شهرام پورمیامین برادر شاهرخ من را در جریان درگذشت این هنرمند گذاشت، مشغول مرور خاطراتم بودم و به یاد آوردم که در اجرای قطعه «حال من بی تو» وقتی شاهرخ پورمیامین یکی از بهترین آثار خود را ارایه داد به هم نگاه می کردیم و با او لبخند می زدیم.

 

علی لهراسبی، امید حاجیلی، آرش مقدم، بهزاد ابطحی، رامین بهنا، غلام علمشاهی، همایون نصیری، پیمان عیسی زاده، امیر عظیمی، سعید شهروز، ایلیا منفرد، آریا عظیمی نژاد، پویا نیک پور، محمدرضا عیوضی، شهاب مظفری، بابک چمن آرا، محسن رجب پور، حبیب صبور و تعدادی دیگر از نوازندگان مطرح موسیقی پاپ در مراسم تشییع پیکر زنده یاد شاهرخ پورمیامین شرکت کردند.

 

گفتنی است مراسم ترحیم زنده یاد شاهرخ پور میامین جمعه ۱۷ اردیبهشت از ساعت ۱۸ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.

 

گزارش تصویری موسیقی موج از این مراسم را در ادامه مشاهده نمایید :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شادنوش جنگروی - موسیقی موج